Výzkum a vývoj v K2pharm

Nabízíme vývoj pevných lékových forem – granulátů, pelet (sfér), tablet/potažených tablet a kapslí/potažených kapslí. Optimální formulace s respektováním fyzikálně-chemických vlastností aktívních i pomocných látek a použití speciálních technik je základem k dosažení špičkové kvality, stability, účinnosti a bezpečnosti výrobků.
Často je vhodné upravit aktívní látky formou mikronizace, solubilizace, tvorbou komplexů či adičních směsí a jejich granulací (metody suché a vlhké granulace, také hot melt). Tyto směsi pak mohou být peletovány a naplněny do kapslí, nebo komprimovány do tablet s následným potažením. Pevné lékové formy balíme do primárních obalů (blistry, plastové nádobky) a sekundárních obalů (papírové krabičky i s letáky).

Mezi naše nejnověji vyvinuté technologie patří:

Vícevrstvé potažené tablety

Zaručují uvolnění aktivních látek v tenkém nebo až v tlustém střevě. Potažením tablet nebo kapslí několika vrstvami speciálních polymerů se látky jako probiotika, aminokyseliny, peptidy, rostlinné extrakty, apod. ochrání před nežádoucím kyselým prostředím žaludku a uvolní se v té části zažívacího traktu, kde je jejich biodostupnost pro lidské tělo nejvyšší. Jedná o tzv. doplňky stravy s cíleným uvolňováním (targeted delivery supplements – TDS).

Oleje a pelety v kapsli

Pokud smícháme do jedné tablety látky, které se rozpouštějí ve vodě (tělu vlastní), a látky, které se přirozeně rozpouští v tucích (musí se tělu dodat), značně tím snížíme vstřebávání látek rozpustných v tucích v zažívacím traktu. Řešením je přípravek ve formě kapsle, která je naplněna jak olejem (obsahující aktivní látky jako např. omega-3 kyseliny) a pevnými peletami (obsahující látky rozpustné ve vodě). Stabilita takové kapsle je potom podporována páskováním spoje kapsle, který hermeticky kapsli uzavře a olej tak spojem neprosákne.

 

Několik ukázek z naší laboratoře

Analytické laboratoře

Kontaktujte nás.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti K2pharm s.r.o. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.